30 تا از بهترین ست مانیکور و پدیکور 2024

ست مانیکور و پدیکور چیست؟ دست ها مرکز توجه دید دیگران هنگاه انجام کارهای روزمره، احوال پرسی با دیگران، خوردن و آشامیدن هستند. امروزه شادابی و لطافت دست و پا مورد توجه بسیاری از خانم ها و حتی آقایان است. به نظر شما بهترین راه برای زیبایی دست و پا چیست؟ هنر مانیکور و پدیکور در دنیای مد و فشن امروزه به کمک ما آمده است تا زیبایی را برایمان به ارمغان بیاورد.

 

ست مانیکور و پدیکور

مانیکور و پدیکور چیست؟

در همه ی سالن های زیبایی و مراکز تخصصی قطعا قسمتی به هنر مانیکور و پدیکور اختصاص یافته است. این هنرنمایی سبب ایجاد و حفظ ظاهری زیبا و لطیف در دست ها و پاها و تقویت ناخن ها می شود. هنر مانیکور روشی مراقبتی برای زیبایی دست ها، انگشتان و به خصوص ناخن است. این روش شامل کشیدن سوهان بر روی ناخن، فرم دادن به ناخن، از بین بردن پوست مرده در اطراف ناخن،ماساژ دادن دست ها برای افزایش خون رسانی به بافت پوست و… است.

 متخصصان هنر مانیکور در آخر با کمک ناخن مصنوعی و یا زدن لاک ناخن کار خود را به اتمام می رسانند و زیبایی و براق بودن انگشت ها و ناخن ها دو برابر شود.عمل پدیکور برای ترمیم و تقویت پوست و ناخن های پا صورت می گیرد.

به کشیدن سوهان روی ناخن پا، فرم گیری ناخن، از بین بردن کوتیکول اضافی در اطراف ناخن پا، استفاده از انواع ماسک و روغن ها برای ماساژ دادن پا و در آخر لاک زدن بر روی ناخن های پا عمل پدیکور گفته می شود. مانیکور و پدیکور علاوه بر جنبه ی زیبایی یکی از روش های درمانی و تقویتی است که علاوه بر خانم ها آقایان نیز از آن استفاده می کنند.

مانیکور و پدیکور چیست؟

ست مانیکور و پدیکور

ست مانیکور و پدیکور دارای مجموعه وسایلی است که برای زیبایی و سلامت انگشتان و ناخن های شما مفید است. ناخن گیر، قیچی، سوهان، بافر ناخن، پوشر کوتیکول، گوشت گیر یا نیپر، سنگ پا، پد لا انگشتی، پنبه، لاک پاک کن، بیس کت، تاپ کت، مرطوب کننده ها و روغن های تقویت کننده از جمله وسایل موجود در کیف ست مانیکور و پدیکور هستند.

سعی کنید هنگام مراجعه به سالن های زیبایی ست مانیکور و پدیکور خود را به همراه داشته باشید تا مجبور به استفاده از وسایل دیگران نباشید. بعد از هربار استفاده از این وسایل آنها را با الکل ضدعفونی کنید تا از بیماری های قارچی و عفونت های پوستی در امان باشید.
ناخن گیر و قیچی برای کوتاه کردن ناخن و فرم دادن کلی به ناخن ها استفاده می شود. سوهان برقی و سوهان دستی از انواع سوهان می باشند که بسته به نوع کارتان می توانید از هرکدام برای فرم دادن به ناخن ها استفاده کنید. بافر ناخن شکلی شبیه به سنباده یا همان سوهان دارد ولی برای پوشش دادن سطح ناخن استفاده می شود.

هنگام استفاده از سوهان بستر ناخن مقدار کدر می شود که با کمک بافر می توانید دوباره آنها را براق و شاداب کنید. پوشر کوتیکول برای به عقب راندن کوتیکول و پوست اضافی اطراف ناخن استفاده می شود تا بستر ناخن مقداری بزرگتر شود. از گوشت گیر برای جدا کردن و بریدن قسمت های اضافی پوست اطراف ناخن استفاده می شود.
سنگ پا مخصوص عمل پدیکور است و برای پوشش دادن پوست زبر کف پا استفاده می شود.پد لا انگشتی مخصوص جدا کردن انگشتان پا هنگام لاک زدن می باشد. لاک پاک کن و پنبه برای پاک کردن لاک های اضافی در اطراف ناخن استفاده می شود. بیس کت نوعی لاک است که برای محافظت از ناخن طبیعی قبل از لاک اصلی استفاده می شود و ناخن را براق و درخشان می کند.

تاپ کت برای محافظت، افزایش و ماندگاری لاک ناخن بعد از اتمام کار مانیکور روی لاک زده می شود. روغن ها و مرطوب کننده ها به تقویت و آب رسانی به پوست دست و اطراف ناخن و همچنین بازسازی ناخن ها کمک بسزایی می کنند.

بهترین ست مانیکور و پدیکور

بهترین ست مانیکور و پدیکور دخترانه

با توجه به نوع نیاز فرد مصرف کننده ست مانیکور و پدیکور می تواند برقی یا دستی باشد. ست برقی دارای سر سوهان مختلف برای فرم داردن به لبه ی ناخن، از بین بردن پوست اضافی در اطراف ناخن و یا براق شدن سطح ناخن می باشد. ست دستی دارای اقلام متفاوتی از جمله ناخن گیر ، قیچی، پوشر و گوشت گیر است که برای مصارف شخصی مناسب تر هستند.

سعی کنید از ست هایی با جنس استیل ضد زنگ که دوام و ماندگاری بیشتری دارند استفاده کنید. هرچه اقلام لازم در کیف ست مانیکور و پدیکور کامل تر باشند نیاز های شما را بهتر رفع می کنند.

قیمت بهترین برندهای ست مانیکور و پدیکور

قیمت ست مانیکور و پدیکور با توجه به برقی یا دستی بودن، تعداد و جنس اقلام موجود در آن متغیر و متفاوت است.

بهترین ست مانیکور و پدیکور رنج قیمت ست مانیکور و پدیکور در مهر 1401
ست مانیکور و پدیکور مایسون 820 هزار تومان
ست مانکور و پدیکور گرین 490 هزار تومان تا 760 هزار تومان
ست مانکور و پدیکور سیی 189 هزار تومان تا 536 هزار تومان
ست مانکور و پدیکور زد وان 350 هزار تومان
ست مانیکور و پدیکور جویل 157 هزار تومان تا 230 هزار تومان
ست مانیکور و پدیکور ریمی 135 هزار تومان تا 480 هزار تومان

مزایا ی مانیکور و پدیکور

مانیکور و پدیکور از راه های زیبایی و آراستگی شما در محافل خصوصی و عمومی است که سرزندگی و شادابی را به شما هدیه می دهد. ماساژ دادن دست و پا سبب افزایش خون رسانی به بافت ها می شود که این کار سبب بهبود حرکات مفاصل و عضلات و گرم شدن اندام ها می شود. ماساژ دادن با کمک روغن های گیاهی به ریلکس شدن اعصاب کمک می کند و حس آرامش را به شما القا می کند.

با از بین بردن پوست های اضافی و سلول های مرده و سوهان کشیدن، ناخن ها از حالت شکنندگی خارج می شوند و قادر به بازسازی بافت های خود می باشند.
کمک گرفتن از انواع ماسک ها و روغن های گیاهی سبب حفظ رطوبت پوست و نرمی و لطافت پوست دست و پا می شود. دیگر مزایای هنر مانیکور و پدیکور از بین رفتن آلودگی ها و عفونت های موجود بر روی پوست دست ها و زیر ناخن ها می باشد که باعث پاکسازی پوست از بافت مرده و جایگزینی بافت ها ی تازه و زنده است.

معایب مانیکور و پدیکور

روش هایی که زیبایی را به خانم ها هدیه می دهد ممکن معایبی و خطراتی نیز داشته داشته باشند که مانیکور و پدیکور نیز از این قاعده مستثنی نیستند. مراجعه به افرادی که تبحر لازم را در این زمینه ندارند بسیار خطرناک است و ممکن است عواقب بدی برایتان داشته باشد. یکی از مراحل مانیکور و پدیکور استفاده از سوهان برقی است که باید برای استفاده از آن آموزش کافی دیده باشید در غیر این صورت ناخن هایتان آسیب جدی می بینند.

از دیگر معایب این روش احتمال ابتلا به قارچ ناخن و عفونت های پوستی است. برای رفع این مشکل از ست مانیکور و پدیکور استریل تحت نظر افراد مجرب استفاده کنید.
از دیگر خطرات ممکن اشعه ی UV است که در مراحل لاک زدن برای خشک شدن لاک از دستگاه لاک خشک کن ساطع می شود. به خانم هایی که دوره بارداری خود را پشت سر می گذارند توصیه می شود برای حفظ سلامت جنین خود از این نوع دستگاه لاک خشک کن دور بماند. بهترین راه برای پیشگیری از هرگونه خطر احتمالی واگذاری این کار به افراد کاردان و استفاده از وسایل استریل است.

منبع: دترلند

3.5/5 - (2 امتیاز)

👆 به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید! 👆

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *