32 مدل بهترین اکسیدان مو [انواع] رنگ مو 2024

بهترین اکسیدان مو چه ویژگی‌هایی دارد؟ موی سر زیبا مزین با رنگی منحصربه فرد جذابیت و زیبایی خاصی به چهره می بخشد. برای همین افراد علاوه بر خرید بهترین رنگ موی خارجی برای نتایج بهتر، بهترین اکسیدان مو را هم تهیه می کنند تا چهره ای جذاب و زیبا داشته باشند. اکسیدان مو جذب رنگ را در مو بیشتر می کند به اصلاح مو رنگ پذیرتر می شود. اکسیدان مو انواع مختلف با کیفیت های گوناگون دارد.

در این مطلب راهنمای خرید اکسیدان مو همراه با معرفی بهترین مدل اکسیدان مو موجود در بازار شرح دادیم لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

بهترین اکسیدان مو

اکسیدان مو

اکسیدان مو به شکل کرم و مایع در محفظه های قوطی شکل در بازار موجود است که برای رنگ پذیری بیشتر رنگ مو از آن استفاده می شود. اکسیدان مو مکملی ضروری برای رنگ مو می باشد که به کیفیت آن می افزاید. در ترکیب رنگ و اکسیدان باید دقت بیشتر به کار ببرید چرا که با اکسیدان کم یا زیاد نتیجه دلخواه شما حاصل نمی شود برای همین نسبت ترکیب معمولا روی بسته بندی رنگ مو نوشته شده است و حتما آن را قبل از استفاده مطالعه نمایید.

بهترین اکسیدان مو

به اکسیدان مویی می توان واژه بهترین اکسیدان مو گفت که ویژگی های زیر را داشته باشد:

1) به مو درخشندگی ببخشد.

2) با دوام و مقاوم در برابر شست وشو باشد.

3) درای نرم کننده برای حالت پذیری ببهتر مو باشد.

4) از سوختگی در اثر دکلره جلوگیری  و محافظت کند.

5) ترکیب پذیری مناسبی با انوام رنگ مو دلشته باشد.

6) با ویتامین و پروتئین برای ترمیم و تقویت مو غنی شده باشد.

انواع اکسیدان مو

اکسیدان مو با توجه به قدرت و تاثیر آن به انواع مختلفی دسته بندی می شود که هر کدام مزایای و کاربردهای ویژه‌ای دارند.

اکسیدان 3 درصد

به این نوع از اکسیدان ولوم یا حجمی 10 هم گفته می شود. 3 % یعنی در ترکیبات آن 3 درصد هیدروژن پراکسید وجود دارد. برای رنگ موهای ضعیف و نازک مناسب است و از آن برای رنگ ابرو استفاده می شود. برای رساندن رنگ مو به پایه 1 تا 4 از این اکسیدان استفاده می شود.

اکسیدان 6 درصد

به این نوع از اکسیدان ولوم یا حجمی 20 هم گفته می شود. 6 % یعنی در ترکیبات آن 6 درصد هیدروژن پراکسید وجود دارد. برای رنگ موهای سفید و خاکستری استفاده می شود. مناسب برای موهای متوسط از نظر ضخیمی مو می باشد. برای رساندن رنگ مو به پایه 5 تا 7 از این اکسیدان استفاده می شود.

اکسیدان 9 درصد

به این نوع از اکسیدان ولوم یا حجمی 30 هم گفته می شود. 9 % یعنی در ترکیبات آن 9 درصد هیدروژن پراکسید وجود دارد. برای برای دکلره اکسیدانی مناسب است. مناسب برای موهای ضخیمی می باشد از آن نباید برای موهای نازک استفاده کرد و به آنها آسیب می رساند. برای رساندن رنگ مو به پایه 8 و 9 از این اکسیدان استفاده می شود.

اکسیدان 12 درصد

به این نوع از اکسیدان ولوم یا حجمی 40 هم گفته می شود. 12 % یعنی در ترکیبات آن 12 درصد هیدروژن پراکسید وجود دارد. از آنجاییکه اکسیدان بسیار قوی می باشد استفاده از آن توسط افراد آماتور خطرناک است و به مو و پوست آسیب می رساند بهتر است فقط آرایشگران حرفه ای از آن استفاده کنند. برای رساندن رنگ مو به پایه 10 از این اکسیدان استفاده می شود.

بهترین اکسیدان برای موی سفید

با بالا رفتن سن موها هم در یک روند طبیعی یکی یکی سفید می شوند برای بعضی این روند سریعتر و برای بعضی کندتر پیش می رود. افراد برای رنگ کردن موهای سفید همیشه دغدغه های دارند. موی سفید از آنجاییکه نسبتا ضخیم و زبر می باشد لازم است برای رنگ کردن آن از بهترین اکسیدان مو استفاده شود برای همین اکسیدان 6% و بالاتر  توصیه می‌شود تا به راحتی کوتیکول مو باز شود و رنگ مو به عمق آن نفوذ کند.

بهترین اکسیدان خارجی

اکسیدان مو هم در ایران و هم در خارج تولید می شود. در بازار ایران اکسیدان مو زیادی وجود دارد بهترین مارک های خارجی اکسیدان مو : اسکالیم، گارنیک، بِس، بیجورکا، رنه بلانش و … هستند. از نظر کیفیت تفاوت چشمگیری بین اکسیدان مو ایرانی و خارجی نیست و در انتخاب آن سلیقه و برندینگ محصول نقش اساسی دارند.

اکسیدان-مو

اکسیدان 6% مارال حجم 1000 میل

این محصول 6 درصد هیدروژن پراکسید در ترکیبات خود دارد برای رنگ موی سفید و خاکستری مناسب است مزیت بارز این اکسیدان جلوگیری از خشکی و شکنندگی مو می باشد. همچنین براقی و استحکام مو را افزایش می دهد و دارای خواص ضد وز حاوی روغن بادام می باشد.

اکسیدان-مو-1

اکسیدان ضد قرمزی 9% مارال حجم 150 میل

این نوع اکسیدان ضد قرمزی است و درصد آن 9% می باشد. بعضی وقت های رنگ طبیعی یا نچرال در تن خود رنگ قرمزی به همراه دارد برای این امر استفاده از اکسیدان ضد قرمزی مارال توصیه می شود. این اکسیدان از خشکی و شکنندگی مو جلوگیری می کند و در ترکیبات خود روغن زیتون دارد.

4.7/5 - (4 امتیاز)

👆 به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید! 👆

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *