خرید 18 مدل از بهترین ریمل حجم دهنده [بلند کننده] 2023

بهترین ریمل حجم دهنده را از کجا خریداری کنم؟ کدام نوع از ریمل مناسب مژه های من است؟ شما نیز از مژه های سیخی و کم پشت خود آزرده خاطر هستید؟ بهترین راه حل برای افزایش طول و حجم مژه ها ریمل است. استفاده از ریمل سبب بازتر شدن و گیرایی و جذابیت دو چندان چشم ها می شود. ریمل به دلیل راحتی و سهولت در استفاده از آن و اثر قابل توجهش بر زیبایی چشم جز محبوب ترین لوازم آرایشی است. 

ما در این نوشته بهترین ریمل حجم دهنده و مابقی انواع ریمل را شرح می دهیم. ریمل بر حسب مواد تشکیل دهنده، ماده ی پایه ی ساخت آن و نوع برس به انواع مختلفی تقسیم می شود که به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

انواع ریمل

بر حسب مواد تشکیل دهنده  و نوع برس آن به انواع مختلفی تقسیم شود که در زیر به توضیح آنها می پردازیم.

ریمل حجم دهنده

ریمل حجم دهنده حجم مژه ها را به طور موثری افزایش می دهد. در بهترین ریمل حجم دهنده، برس آن درشت تر از ریمل های دیگر است. بزرگ بودن برس باعث می شود که مایع بیشتری روی چشم قرار گیرد. این برس دارای مویچه های فراوانی است که این مویچه ها همه ی مژه ها اعم از ریز و درشت را ساپورت میکند و پوشش می دهد. معمولا دارای فرمولاسیون غلیظ تری ست. برای خانم هایی مناسب است که مژه های نازک با فواصل زیاد دارند.

ریمل بلند کننده

این  نوع سبب بلند شدن مژه ها می شود برس آن دارای تیغه هایی با فواصل بیشتری نسبت به ریمل حجم دنده است. برای افرادی مناسب است که مژه هایی پرپشت اما کوتاه دارند. در صورت استفاده از این ریمل چشمانشان بزرگتر و جذاب تر نمایان می شوند و جلوه ایی خاص به صورتشان می بخشد.

ریمل فر کننده

دراستفاده از این نوع ریمل می توانید لیفت مژه را تجربه کنید. چون در تهیه ی آن از مواد پلیمری و رزین استفاده شده است کمک می کند تا مژه حالت فر بودن خود را حفظ کند. برای افرادی مناسب است که دارای مژه های صاف ، نازک ، بلند اما بدون حالت هستند. که در صورت استفاده از این نوع ریمل زیبایی چشمانشان کامل می شود.

ریمل تقویت

 تحریک کردن فولیکول‌های مژه،بازسازی مژه ها و افزایش ضخامت و بلندی مژه ها یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک تقویت کننده خوب باید داشته باشد. یک تقویت کننده ی خوب بای دارای ویتامین های تقویت کننده و همچنین پپتید های لازم برای رشد و پرپشت شده مژه ها باشد. همچنین یک محصول خوب در این زمینه باید بتواند سبب افزایش رطوبت رسانی به مژه شود.

ریمل بر اساس پایه ی ساخت به دو نوع تقسیم می شود:

ریمل محلول در آب

 بر پایه ی آب ساخته می شوند.این ریمل چون بسادگی از روی مژه ها پاک می شود. پس می تواند گزینه ی مناسبی برای استفاده ی روزانه باشد. چون به خوبی خشک نمی شود ممکن است باعث تیره شدن پلک ها شود.

ریمل ضد آب

در ساخت ریمل ضدآب از آب کمتری استفاده می شود پس این ریمل در برابر پاک کنندکی با آب خیلی مقاوم است و به همین دلیل در صورت گریه کردن عرق کردن و… از مژه جدا نمی شود. و خانم ها در مراسم ها برای جلوگیری از خراب شدن آرایششان از آن استفاده می کنند اما استفاده ی روزانه این نوع ریمل اصلا توصیه نمی شود . چون این نوع ریمل سبب چسبیدن مژه ها به هم شده و هنگام پاک کردن ریمل به مژه ها آسیب می زند.

بهترین ریمل حجم دهنده

برس های موجود در ریمل ها انواع مختلفی دارند

برس باریک

برای مشتریانی که دارای مژه های تیز تر و کوتاه تر هستند استفاده می کنند.

برس ساعت شنی

اچشم ها را بازتر نشان می دهد چون مژه های داخلی و خارجی چشم را به خوبی پوشش می دهد.

برس نوک تیز

نوک تیز این برس روی مژه های قسمت داخلی چشم تاثیر بسزایی دارد و انتهای بزرگتر آن تاثیر بیشتری روی بلند کردن مژه های بیرونی چشم دارد.

برس مارپیچی

بیشتر توسط خانم هایی که دارای مژه هایی  تیز و کوتاه هستند مور استفاده قرار میگیرد.

برس گرد یا توپی

برای پوشش دادن قسمت خاصی از مژه ها کاربرد دارد.

برس منحنی شکل

برای خانم هایی مناسب است که مژه هایی بلند دارند و با استفاده از این ریمل حجم مژه هایشان زیاد می شود.

برس s شکل

 هم خاصیت حجم دهندگی دارد و هم طول مژه را بیشتر می کند. 

برس ضخیم و متراکم

مناسب ترین نوع برس برای حجم دهندگی مژه است چون مویچه های زیادی دارد.

قیمت بهترین ریمل موجود در بازار

بهترین مارک ریمل رنج قیمت ریمل در مرداد 1401
ریمل کالیستا 121 هزار تومان تا 132 هزار تومان
ریمل بورژوا 89 هزار تومان تا 330 هزار تومان
ریمل ایزادورا 90 هزار تومان تا 780 هزار تومان
ریمل اسنس 69 هزار تومان تا 239 هزار تومان
ریمل میبلین 129 هزار تومان تا 199 هزار تومان
ریمل دوسه 120 هزار تومان تا 250 هزار تومان
ریمل بل 71 هزار تومان تا 395 هزار تومان
ریمل یورن 209 هزار تومان تا 251 هزار تومان

در آرایش چشم کدام یک اولویت دارد: سایه،خط چشم یا ریمل

در آرایش چشم ابتدا از سایه چشم کمک بگیرید. بعد از اتمام کار با سایه چشم با کمک بهترین خط چشم های موجود در بازار به چشم هایتان حالت دهید. آخرین مرحله در آرایش چشم ریمل است چون این کار باعث می شود از سیاه شدن پلک ها و به هم ریختن آرایش جلوگیری شود. در صورت تمایل به استفاده از فرمژه قبل از زدن ریمل از آن استفاده کنید چون در غیر این صورت مژه ها دچار آسیب می شوند.

چگونه ریمل بزنیم

برای ریمل زدن چشم را به سمت پایین گرفته تا ریمل ریشه مژه را نیز پوشش دهد. و حداکثر دو تا سه بار اینکار تکرار می کنیم چون در غیر این صورت مژه ها حالت غیر طبیعی به خود می گیرند. در آخر اگر تمایل به فرم دادن و جدا کردن مژه هایتان داشتید لطفا از نزدیک کردن اجسام تیز مانند سوزن به چشم تان پرهیز کنید. و سعی کنید از برس تازه ایی برای اینکار استفاده کنید.

از آنجایی که ریمل در قسمت حساس بدن یعنی چشم استفاده می شود، مهم است که به تاریخ مصرف آن توجه  شود زیرا استفاده از محصولات تاریخ گذشته میکروب ها را وارد چشم می کند و سلامت چشم را به خطر می اندازد. پس هر ریملی که تغییر بو داده باشد یا سبب قرمزی چشم و تورم بافت های اطراف چشم شود حتما باید جایگزین شود.

منبع : en.wikipedia.org

5/5 - (1 امتیاز)

👆 به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید! 👆

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *