راهنمای پاکسازی صورت و فواید آن با 3 روش مختلف [خانگی،کلینیکی،آرایشگاهی]

پوست صاف، شفاف و آینه‌ای آرزوی همه‌ی ماست که برای محقق شدن آن نیاز به مراقبت‌های خاص پوست می باشد. پاکسازی صورت و پوست بدن با تغذیه و رطوبت رسانی مناسب به سلول‌ها سبب شفافیت و تمیزی پوست می شود. پاکسازی صورت بسته به شرایط افراد در خانه، آرایشگاه و یا توسط متخصص پوست صورت می گیرد. برای پاکسازی پوست از انواع دستگاه‌های پاکسازی، شوینده‌ها، ماسک و سایر لایه بردارها استفاده می شود.

مواد و ابزار ذکر شده در مراحل مختلف و به شیوه‌های متفاوت سلول‌های مرده در سطح پوست را از بین می برند و سبب افزایش رطوبت رسانی به سطح پوست می شوند. سنجش‌گاه با معرفی راه و روش‌های متفاوت و ابزارهای متناسب با پاکسازی صورت و پوست به شما کمک می کند تا پوستی شفاف و تمیز داشته باشید.

پاکسازی صورت
راهنمای مطالعه
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  پاکسازی پوست چیست؟

  پاکسازی صورت و پوست مجموعه‌ایی از انجام مراحل مختلف بر روی پوست می باشد که در نهایت سبب شادابی و طراوت پوست می شود. در سطح پوست به طور طبیعی چربی‌هایی وجود دارند که توسط غدد چربی در لایه‌های زیرین پوست ترشح و از طریق مجراها به سطح پوست می رسند. میزان متعادل این چربی برای تغذیه و رطوبت رسانی سطح پوست لازم و ضروری می باشد.

  گاهی اوقات آلودگی‌های موجود در هوا بر روی پوست می نشینند و با چربی‌های سطح پوست ترکیب شده و مجراهای خروج چربی را مسدود می کنند.این عمل علاوه بر تجمع چربی در زیر پوست و ایجاد جوش و آکنه سبب کدری و از بین رفتن طراوت پوست می شود. پاکسازی‌های مرده، آلودگی و چربی‌های اضافی در سطح پوست از مسدود شدن منافذ پوست جلوگیری کرده و سبب شادابی و تغذیه‌ی مناسب سلول‌های سطح پوست می شود.

  فواید پاکسازی صورت

  •  ماساژ و پاکسازی قسمت‌های مختلف صورت سیستم عصبی سمپاتیک را فعال می کند که این امر سبب کاهش استرس و ایجاد روحیه ی خوب می شود.
  • پاکسازی صورت سطح پوست را به طور کامل تمیز می کند و سلول‌های زنده را از شر آلودگی‌های محیطی و چربی‌های اضافی خلاص می کند.
  • با کمک این عمل سلول‌های زنده در سطح پوست تحریک می شوند و با افزایش روند کلاژن سازی به ترمیم و جوانسازی پوست کمک می کند.
  • با پاکسازی صورت میزان عمل گردش خون در سلول‌های پوستی افزایش یافته در نتیجه میزان مواد مغذی و اکسیژن دریافتی آن‌ها افزایش می یابد.
  • لایه برداری و کاهش سلول‌های مرده در سطح پوست به مرور زمان محل جوش و آکنه‌های قدیمی را کاهش و یا از بین می برد تا پوستی یکدست داشته باشیم.
  • عمل پاکسازی صورت و پوست به طور موثر و ایمن تر سبب از بین رفتن جوش‌های سرسیاه و سرسفید می شود و از آسیب پوست در محل‌های دیگر محافظت می کند.
  • پاکسازی صورت با باز نگه داشتن منافذ پوستی یکی از راه‌های پیشگیری مناسب برای جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه می باشد.
  • طی روند ذکر شده با افزایش روند کلاژن سازی خاصیت ارتجاعی پوست حفظ می شود و در نتجه از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند.
  • در روند پاکسازی در اطراف چشم که از ناحیه‌های حساس صورت به شمار می رود از کرم دور چشم و عوامل دیگری کمک می گیرند که در نهایت سبب کاهش پف و چین و چروک اطراف چشم می شود.
  • پاکسازی صورت با لایه برداری و باز کردن منافذ پوست باعث می شود سلول‌ها برای دریافت سایر محصولات مراقبتی و بهداشتی از جمله ضد آفتاب، مرطوب کننده‌ی صورت، ماسک و روغن‌های تقویتی آماده شود.

  روش‌های پاکسازی صورت

  پاکسازی پوست صورت با توجه به محلی که اینکار را انجام می دهیم مراحل مختلفی دارد. لایه برداری صورت در خانه، آرایشگاه و یا در کلینیک تحت نظر متخصص زیبایی انجام می شود. تفاوت روش‌های نامبرده در مراحل، دستگاه‌ها و مواد مورد استفاده است که بسته به این عوامل پاکسازی سطحی یا عمیق است.

  1. روش‌های خانگی

  این نوع از روش پاکسازی صورت توسط خود فرد و در منزل انجام می شود که نیاز به مواد و دستگاه‌های مهم ندارد. ماساژ، بخور، لایه برداری با استفاده از اسکراب‌ها و مواد شیمیایی و در نهایت استفاده از ماسک و لوسیون‌های تقویتی و مغذی پوست جزئ مراحلی است که در خانه به کار می رود.

  2. روش‌های آرایشگاهی

  به انجام پاکسازی صورت در آرایشگاه‌ها باید دقت و توجه کافی داشته باشید. آرایشگاه‌های مد نظر، حتما باید تاییدیه‌ی وزارت بهداشت را داشته باشند و زیر نظر آن‌ها کار کنند. روش‌های خانگی و آرایشگاهی به طور معمول پاکسازی صورت را عمیق انجام نمی دهند بلکه در این موارد پاکسازی سطحی است. البته در روش آرایشگاهی لایه برداری پوست عمیق تر از روش خانگی می باشد اما به عمق روش کلینیکی نمی رسد.

  2. روش‌های کلینیکی

  لایه برداری پوست به روش کلینیکی تحت نظر پزشکان و کادر درمان متخصص صورت می گیرد. پاکسازی صورت در این روش بسته به نیاز پوست هر فرد درجات مختلفی از عمق را دارا می باشد به همین سبب ماندگاری بیشتری نسبت به دو روش قبلی دارد. مواد مورد استفاده در لایه برداری عمیق نیاز به نسخه و تایید پزشک معالج دارد و دستگاه‌ی مورد استفاده گران قیمت هستند. از فواید پاکسازی صورت در کلینیک می توان به روش‌های مناسب و متفاوت برای هر نوع پوست، قابلیت انجام برای همه‌ی افراد در سنین متفاوت و ایمنی و اثرگذاری بالا اشاره کرد.

  ابزارهای پاکسازی پوست

  برای لایه برداری پوست علاوه بر مواد گیاهی و شیمیایی نیاز به دستگاه و ابزاهای متفاوت است. دستگاه‌ها پاکسازی پوست را عمیق تر انجام می دهند و استفاده از آن‌ها نیاز به دقت و توجه زیاد دارد. در این قسمت انواع ابزارهای مورد نیاز برای لایه برداری و پاکسازی پوست را ذکر می کنیم:

  • فیس براش (برس پاک کننده‌ی صورت)
  • میکرودرم
  • دستگاه بخور سرد و گرم
  • دستگاه مکنده‌ی جوش سرسیاه
  • فیس رولر
  • غلطک یخ
  • اتوی صورت
  • اسکین اسکرابر
  • دستگاه لیفت و جوانسازی صورت
  • قلم پاکسازی پوست
  • پاک کننده‌ها وشوینده‌ها

  ست پاکسازی صورت چیست؟

  ست پاکسازی صورت شامل قلم‌های از جنس استیل ضد زنگ می باشد که سر آن‌ها معمولا دوطرفه است. در ست پاکسازی احتمال دارد علاوه بر قلم های دوطرفه پنس نیز موجود باشد که کارایی محصول را افزایش دهد. این محصول در قسمت‌هایی مثل کناره و روی بینی، پیشانی و گونه‌ها کاربرد بیشتری دارند تا بدون آسیب به پوست به راحتی جوش‌های سرسیاه و سرسفید را تخلیه کنند. این ست قابلیت شستشو دارد پس به آسانی استریل می شود و محل مورد نظر را نیز عفونی نمی کنند.

  میکرودرم خانگی مدل HY9

  میکرودرم خانگی مدل HY9

  دستگاه اتو صورت مدل 8815

  دستگاه اتو صورت مدل 8815

  میکرودرم مدل PA 2023

  میکرودرم مدل PA 2023

  برس پاک ‌سازی میوتو ایتالیا مدل LUCIDO

  برس پاک ‌سازی میوتو ایتالیا مدل LUCIDO

  مجموعه پاک سازی پوست و کاشت مژه گرلن استایل مدل 01

  مجموعه پاک سازی پوست و کاشت مژه گرلن استایل مدل 01

  میکرودرم مارسک مدل ms-6666

  میکرودرم مارسک مدل ms-6666

  دستگاه پاکسازی پوست آی او ان مدل 01

  دستگاه پاکسازی پوست آی او ان مدل 01

  دستگاه بخور سرد صورت مدل L-2

  دستگاه بخور سرد صورت مدل L-2

  فیس براش سونیک تاچ بیوتی مدل TB1487

  فیس براش سونیک تاچ بیوتی مدل TB1487

  دستگاه اتوی صورت درما اف مدل gold

  دستگاه اتوی صورت درما اف مدل gold

  دستگاه جوانساز پوست مدل مینی هایفو سه کاره

  دستگاه جوانساز پوست مدل مینی هایفو سه کاره

  ست فیس براش صورت تاچ بیوتیTB14838

  ست فیس براش صورت تاچ بیوتیTB14838

  دستگاه لیفت و جوانسازی صورت آر اف مدل استار

  دستگاه لیفت و جوانسازی صورت آر اف مدل استار

  منبع: MEDSPALINE

  5/5 - (1 امتیاز)

  👆 به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید! 👆

  اشتراک گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *