20 مدل تامپون پریودی با مناسب ترین قیمت [اپلیکاتوری، انگشتی، استخری] 2024

یکی از معضل‌های بانوان لکه دار شدن لباس‌ها یا ملحفه‌ها در طول دوران پریودی می باشد که سبب استرس آن‌ها می شود. محبوب ترین محصول بهداشتی که برای مقابله با این استرس وارد عرصه‌ی بازار شده است تامپون پریودی می باشد. تامپون پریودی با قدرت جذب بالا و توانایی استفاده‌ی آسان از آن جزء پرطرفدارترین محصولات بهداشتی مخصوص بانوان می باشد. در این مقاله شما را با متنوع ترین برندهای تامپون پریودی و تفاوت قیمت و کیفیت آن‌ها آشنا می کنیم. سنجش‌گاه با توضیح مفصل درباره‌ی نحوه‌ی استفاده، مزایا و معایب این محصول به شما کمک می کند تا سیکل پریودی را با آرامش سپری کنید.

تامپون پریودی
راهنمای مطالعه
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  تامپون پریودی چیست؟

  امروزه محصولات بهداشتی متنوعی از جمله نوار بهداشتی، تامپون ویا کاپ قاعدگی برای جذب خون در دوران پریودی وجود دارند. این محصولات با توجه به کارکرد خاص خود طرفداران مخصوص خود را دارند. تامپون پریودی محصولی استوانه ایی شکل از جنس الیاف طبیعی یا ابریشم مصنوعی می باشد. تامپون برخلاف نوار بهداشتی و شبیه کاپ قاعدگی درون واژن قرار می گیرد و با قدرت جذب بالا از نشت خون به بیرون جلوگیری می کند. این محصول یکبار مصرف در بسته بندی هایی با تعداد متفاوت وجود دارد که در طول روز باید حداقل سه بار تعویض شود.

  انواع تامپون پریودی

  تامپون بسته به نوع و محل استفاده در انواع مختلفی ساخته و وارد بازار می شود. هر فردی با توجه به نیاز خود قادر به انتخاب انواع متفاوتی از تامپون قاعدگی می باشد.

  1. تامپون اپلیکاتوری : این نوع از تامپون با کمک اپلیکاتور همرا با آن درون واژن قرار می گیرد.
  2. تامپون انگشتی : تامپون انگشتی فاقد اپلیکاتور می باشد و با کمک انگشت درون واژن جای می گیرد.
  3. تامپون استخری : استفاده از این نوع تامپون به دلیل قدرت جذب بالای آن در استخرها کاربرد دارد.

  قدرت جذب تامپون

  زنان با توجه به ساختار بیولوژیک خاص خود سیکل پریودی متفاوتی از لحاظ مدت زمان و میزان خونریزی دارند. به همین سبب تامپون پریودی در قدرت‌های جذبی متفاوتی ساخته شده است.

  قدرت جذب کم (Light): قدرت جذب در این نوع 6 تا 9 گرم خون می باشد و برای افرادی که مدت زمان عادت ماهیانه ی کمی دارند مناسب است. تامپونی با این مقدار قدرت جذب برای کسانی که خونریزی کمی دارند و یا اواخر دوران پریودی راسپری می کنند مناسب تر می باشد.

  قدرت جذب متوسط (Medium): این نوع از تامپون با قدرت جذب 9 تا 12 گرم خون تولید شده است و برای افرادی که میزان خونریزی متوسطی در طول سیکل پریودی دارند توصیه می شود.

  قدرت جذب بالا (Super): تامپونی با قدرت جذب بالا می تواند 12 تا 15 گرم خون را به خود جذب کند که برای افرادی با خونریزی زیاد مناسب می باشد. این محصول برای مهمانی‌های طولانی، فعالیت بدنی زیاد و یا هنگام خواب توصیه می شود.

  قدرت جذب بسیار بالا (Super Plus): این نوع از محصول با قدرت جذب 15 تا 18 گرم خون بزرگترین سایز تامپون پریودی می باشد ومختصص افرادی با خونریزی بسیار شدید می باشد. همچنین یکی از دیگر کاربردهای تامپون با قدرت جذب بسیار بالا در استخرها و هنگام شنا می باشد.

  مزایای استفاده از تامپون پریودی

  یکی از مزایای استفاده از تامپون سایز بسایر کوچک آن می باشد که به آسانی و در هرجایی قادر به حمل آن خواهید بود. شما هنگام ورزش یا فعالیت زیاد به راحتی بدون اینکه شاهد خروج خون از بدن و لکه دار شدن لباس هایتان باشد قادر به استفاده از این محصول هستید. این محصول به گونه ایی طراحی شده که هنگام استحمام نیازی به خارج کردن آن نیست و در دوران پریودی برای لیزر مو در ناحیه ی بکینی بهترین جایگزین نوار بهداشتی می باشد.

  عوارض استفاده از تامپون پریودی

  یکی از عوارض تامپون آسیب به پرده بکارت می باشد که با توجه به خواستگاه فرهنگی هر جامعه ایی این نکته دردسرساز می شود. برای پیدا کردن سایز مناسب خود در ابتدا مجبور به امتحان چند سایز با برندهای متفاوت می شوید. خارش، خشکی، التهاب واژن و احتمال پاره شدن نخ هنگام خارج کردن تامپون قاعدگی از دیگر مضرات این محصول بهداشتی می باشد.

  بزرگترین عارضه‌ی استفاده از تامپون شوک سمی (TTS) است که نتیجه ی تولید ماده ایی سمی توسط باکتری‌های عفونی واژن و تاثیر مستقیم آن بر اعضای بدن است. این عارضه بسیار نادر و در تعداد کمی باعث مرگ می شود اما اگر تمام پروتکل های بهداشتی را به خوبی انجام دهید می توانید این احتمال را به صفر برسانید. اکثر عارضه‌های ذکر شده را با توجه به چند نکته ی ضروری از جمله شستن دست‌ها هنگام استفاده از تامپون و تعویض به هنگام آن تا حد زیادی کاهش دهید.

  نحوه ی استفاده از تامپون پریودی

  اولین و مهم ترین کار در این مرحله شستن کامل دست‌ها با آب و صابون می باشد به طوریکه کامل ضدعفونی شوند. حال پاهایتان را از هم باز کنید یا یکی از پاهای خود را در ارتفاع بالاتری قرار دهید. با دقت تامپون را از بسته بندی خارج و با کمک دوانگشست شست و اشاره نگه دارید. در همین حالت با دست دیگر دو لب آلت تناسلی را از هم جدا کرده و تامپون را با انگشت و یا اپلیکاتور دورن واژن قرار دهید.

  نخ متصل به تامپون پریودی باید خارج از واژن باشد تا در هنگام خروج با کشیدن آرام آن تامپون را از واژن خارج کنید. هنگام دخول ممکن است کمی درد داشته باشید ولی اگر کارتان را به درستی انجام داده باشید در انتها نباید دردی را تجربه کنید.

  تامپون کوتکس

  تامپون کوتکس

  تامپون کوتکس

  تامپون کوتکس

  تامپون کوتکس 2

  تامپون کوتکس

  تامپون او.بی سری Reliable Protection

  تامپون او.بی سری Reliable Protection

  تامپون تامپکس مدل PROTECTIVE SKIRT

  تامپون تامپکس مدل PROTECTIVE SKIRT

  تامپون او.بی سری Procomfort

  تامپون او.بی سری Procomfort

  تامپون کوتکس

  تامپون کوتکس

  تامپون تامپکس مدل compak plus

  تامپون تامپکس مدل compak plus

  تامپون تامپکس

  تامپون تامپکس

  منبع: kidshealth.org

  4.6/5 - (5 امتیاز)

  👆 به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید! 👆

  اشتراک گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *